צור קשר עם עורך דין תעבורה במיידי לייעוץ ראשוני

See other templatesSee other templates

נהיגה במהירות מופרזת \ עבירות מהירות

 

אחת העבירות הנפוצות ביותר במדינת ישראל היא נהיגה במהירות מופרזת או עבירת מהירות.

לכל קטע כביש במדינה יש מהירות נסיעה מותרת שנקבעה מראש על ידי הרשות השלטונית והיא תלויה במשתנים שונים כיבש עירוני, כביש בין עירוני, רחוב משולב ועוד.

מהירות זו מפורסמת בכניסה לכל מקטע כביש ומצויינת על גבי תמרור עגול.

כל חריגה מעל המהירות המותרת הינה עבירת מהירות. ואולם המחוקק מצא להתקין את תקנה 54 לתקנות התעבורה ושם נקבעו רמות החריגה מעל המהירות המותרת ודרכי הטיפול והאכיפה דוגמת קנס כספי, צבירת נקודות, וכן הזמנה לבית המשפט.

 

עבירות המהירות נאכפות באמצעי מדידה אלקטרונים שונים. הן אמצעים נייחים כגון מצלמות המהירות המוצבות בצידי הדרכים ומצלמות האור אדום המוצבות בכניסה לצמתים והן באמצעים ניידים כגון מד הלייזר המכונה ממל"ז וכן מכשיר הדבורה המותקן על גבי ניידות ומאפשר אכיפת מהירות מופרזת תוך כדי נסיעה.

 

לגבי מצלמות המהירות, חשוב לציין כי מספר המצלמות המוצבות בדרכים הולך ועולה. לאחרונה פורסם כי בשנת 2012 נופקו ע"י המצלמות החדשות סך של 110,000 דוחות והממוצע הוא דו"ח כל 4 דקות!

 

מצלמות המהירות החדשות שונות לחלוטין מהמצלמות הישנות אותן כולנו מכירים. כעת הטכנולוגיה שבבסיס המצלמה פועל באמצעות חיישנים שהושתלו בכביש, סמוך לאחר המצלמה, וכאשר הרכב עולה על החיישנים מתבצע חישוב פשוט שכולנו זוכרים משיעורי מתמטיקה מהירות X זמן = דרך...

 

נציין כי משטרת ישראל משתמשת במצלמות האור האדום המוצבות בכניסה לצמתים גם לאכוף עבירות מהירות ונהגים רבים מוצאים עצמם מקבלים דוחות על נהיגה במהירות מופרזת ממצלמה של אור אדום ולמרות שם לא חרגו חריגה גבוהה ממהירות הנסיעה המותרת אך מהירות נסיעת בתוך הצומת היתה גבוהה מהמותר.

 

לסקירה כוללת ומקיפה על מצלמות המהירות והאור אדום וכן האפשרויות לביטול פסילה וביטול הדו"ח ניתן להיכנס קישור הבא לקריאת המאמר המלא.

 

 

לגבי מכשיר הממל"ז או מד הלייזר. מכשיר זה מודד מהירות של רכבים ע"י קרן לייזר שנשלחת מהמכשיר לרכב הנמדד. כאשר קרן הלייזר פוגעת ברכב, אלומת האור חוזרת אל המכשיר ואז מתבצע חישוב של הזמן שלקח לקרן הלייזר להגיע אל הרכב הנמדד ובחזרה, והחישוב מתורגם מיד לתוצאה המראה מהירות בקמ"ש.

 

כדי להשיג רמת וודאות גבוהה, מכשיר הממל"ז שולח מספר קרני לייזר במקביל ומודד מספר תוצאות, אותן הוא משווה זו לזו על - מנת לאמת את התוצאה שנמדדה.

 

לסקירה כוללת ומקיפה על מכשיר הממל"ז וכן האפשרויות לביטול פסילה וביטול הדו"ח ניתן להיכנס קישור הבא לקריאת המאמר המלא.

 

 

מכשיר הדבורה - ה"דבורה" מותקנת על גג ניידת משטרה, והיא מצויידת בשתי אנטנות, לפנים ולאחור, אשר טווח הקליטה שלהן מכסה רדיוס של קילומטר, דבר המאפשר למעשה למדוד כל כלי רכב שנע בתחום זה.

 

את ה"דבורה" ניתן להפעיל במספר מצבים: אם כאשר הניידת נייחת או כאשר הניידת נוסעת.

הקושי להבחין במכשיר ה"דבורה", יחד עם טווח אכיפה גדול יחסית, מאפשר למשטרה לאכוף ביתר קלות עבירות מהירות.

 

ה"כוורת" של משטרת ישראל מונה כיום כ - 40 מכשירים המותקנים על ניידות בכל רחבי הארץ.

 

לסקירה כוללת ומקיפה על מכשיר הדבורה וכן האפשרויות לביטול פסילה וביטול הדו"ח ניתן להיכנס קישור הבא לקריאת המאמר המלא.

 

להלן סוגי הדרכים והמהירות המותרת בכבישי ישראל

 

 • דרך עירונית – מהירות מותרת עד 50 קמ"ש.

 • דרך בינעירונית – מהירות מותרת עד 80 קמ"ש.

 • דרך בינעירונית עם שטח הפרדה – מהירות מותרת עד 90 קמ"ש.

 • דרך מהירה – מהירות מותרת עד 110 קמ"ש.

 • רחוב משולב – מהירות מותרת עד 30 קמ"ש.

 

חשוב לציין כי ישנן מהירויות נסיעה שונות נוסף על אלו לעיל והן ספציפיות לגבי כל דרך למשל תיתכן מהירות שונה מקום בו מתבצעות עבודות בדרך ועוד. ומהירויות אלו מוסדרות על ידי תמרור בכניסה לכביש.

 

להלן פירוט הנקודות והקנסות לחריגת מהירות בנסיעה בדרך עירונית

 

 • חריגה של עד 20 קמ"ש מעל המהירות המותרת – ללא נקודות חובה וקנס בסך 250 ₪.

 • חריגה של בין 21 – 30 קמ"ש מעל המהירות המותרת – 8 נקודות חובה וקנס בסך 750 ₪.

 • חריגה של 31 קמ"ש ומעלה מעל המהירות המותרת – 10 נקודות חובה והזמנה לבית המשפט.

 

להלן פירוט הנקודות והקנסות לחריגת מהירות בנסיעה בדרך בינעירונית

 

 • חריגה של עד 25 קמ"ש מעל המהירות המותרת – ללא נקודות חובה וקנס בסך 250 ₪.

 • חריגה של בין 26 – 40 קמ"ש מעל המהירות המותרת – 8 נקודות חובה וקנס בסך 750 ₪.

 • חריגה של 41 קמ"ש ומעלה מעל המהירות המותרת – 10 נקודות חובה והזמנה לבית המשפט.

 

נציין כי בהתאם לפסיקת בית המשפט העליון, חובה להפחית ממהירות הנסיעה שנמדדה 5 קמ"ש לכן בדוחות המהירות מצוינת המהירות שנמדדה בפועל ולצידה המהירות המיוחסת כעבירה.

 

אז מה ניתן לעשות במידה ונתפסתם נוהגים במהירות מופרזת או לחילופין לתיבת הדואר שלכם הגיע דו"ח ממצלמת מהירות?

 

ראשית לעניין דו"ח על עבירת מהירות שנרשם על ידי שוטר. במקרים אלו, חשוב לדעת כי כל מילה שתאמרו לשוטר תירשם ותוכל לשמש נגדכם ביום המשפט. חשוב מאוד שתדעו כי אין לכם דרך אמיתית להתמודד עם התוצאה שנמדדה לכם במכשיר מדידה אלקטרוני. ובנוסף, בעבירות של מהירות מופרזת שנאכפת על ידי שוטר, בשונה דו"ח שהופק על ידי מצלמת מהירות, חשוף הנהג לשימוע בפני קצין משטרה ולפסילה מנהלית בגין העבירה לתקופה של 30 ימים. פסילה זו ניתנה לביטול במרבית המקרים כאשר יש להגיש ללא שיהוי בקשה לבית המשפט אליו נרשמה לכם ההזמנה לדין.

 

לסקירה כוללת ומקיפה על האפשרויות לביטול פסילה וביטול הדו"ח ניתן להיכנס קישור הבא לקריאת המאמר המלא.

 

לכן, פה ישנה חשיבות מכרעת לייעוץ עם עו"ד מומחה לתעבורה, מאחר ומכשירי המדידה הללו, מדוייקים יותר או פחות, כפופים למגבלות שונות ואופן האכיפה על ידי השוטר משפיע רבות על התוצאה הנמדדת. לכן, היוועצות בעו"ד לדיני תעבורה יכול להיות ההבדל בין פסילת רישיון ארוכה וקנס גבוה לבין ביטול הדו"ח לחלוטין.

 

נקודה חשובה מאוד נוגעת לעבירות המהירות המופרזת שנמדדות על ידי מצלמות המהירות. במקרים אלו, ראשית יש לבדוק האם העבירה התיישנה, את התקופה מונים בפרק זמן של נה מיום ביצוע העבירה ועד לקבלת הדו"ח בדואר.

 

שנית, אין דרך לדעת מי נהג ברכב בעת ביצוע העבירה ומשכך החוק קובע כי הדו"ח ירשם לחובת בעלי הרכב הרשומים וזאת מכוח חזקת הבעלות בחוק.

לכן, במידה וקיבלתם דו"ח על שמכם כאשר אדם אחר נהג ברכב, יש לפנות מיד לעורך דין לדיני תעבורה על מנת שיערוך תצהיר כדין ובו יפורטו הנסיבות לבית המשפט וכן יאפשר את הסבת הדו"ח על הנהג שביצע את העבירה.

 

 

להלן מספר דוגמאות להישגי המשרד בתיקי מהירות מופרזת / עבירות מהירות

 

מהירות של 182 קמ"ש בכביש החוף – כבוד השופט גינות בית המשפט לתעבורה בחדרה. כבוד בית המשפט קיבל את עמדתנו וגזר על הנאשם 4 חודשי פסילה בלבד! ללא כל מאסר על תנאי!

 

מהירות של 158 קמ"ש בכביש 6 – כבוד השופטת אוסטלפד בית המשפט לתעבורה פתח תקווה. רישיון הנהיגה שלו נפסל ל-30 יום בו במקום. מיד פנינו לבית המשפט והושג הסדר של 10 ימי פסילה, ורישיון הנהיגה הושב לנהג באותו היום.

 

מהירות של 151 קמ"ש מצלמת מהירות בכביש החוף – כבוד השופטת פאר גינת בית המשפט לתעבורה חדרה – ביטול דו"ח המהירות וחזרה מאישום!

 

מהירות של 180 קמ"ש בכביש 6 – כבוד השופט גינות בית המשפט לתעבורה בחדרה. כבוד בית המשפט קיבל את עמדתנו וגזר על הנאשם 4 חודשי פסילה בלבד!

 

מהירות של 145 קמ"ש מצלמת מהירות בכביש החוף – בית המשפט לתעבורה בחדרה – פסילה על תנאי וקנס של 800 ₪.

 

מהירות של 133 קמ"ש בכניסה לנהריה – כבוד השופט בכר בית המשפט לתעבורה בעכו – ביטול פסילה מנהלית, פסילה על תנאי וקנס.

 

מהירות של 132 קמ"ש בחיפה – כבוד השופט גיל קרזבום בית המשפט לתעבורה בחיפה – ביטול פסילה מנהלית, פסילה על תנאי וקנס 700 ₪.

 

מהירות של 156 קמ"ש מצלמת אור אדום בצומת צומת עכו צפון – כבוד השופט בכר בבית המשפט לתעבורה בעכו - 15 ימי פסילה ו 1100 ₪ קנס.

 

מהירות של 83 קמ"ש בכביש עירוני בכפר סבא – כבוד השופטת רז בבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה - פסילה על תנאי וקנס 750 ₪.

 

 


מצלמות מהירות ואור אדום

 

מכשיר הממל"ז

 

מכשיר הדבורה

Go to top