צור קשר עם עורך דין תעבורה במיידי לייעוץ ראשוני

See other templatesSee other templates

נהיגה בזמן פסילה

המדובר באחת העבירות החמורות ביותר שבפקודת התעבורה.
 

אדם שנוהג בפסילה הוא אדם שמערכת האכיפה והשפיטה רואים בו סכנה אמיתית לשלום המשתמשים בדרך. אדם המזלזל בחוק, מזלזל בבית המשפט ולמעשה עושה דין לעצמו כאילו החוק הוא המלצה לגביו, לא יותר מכך.
 

נאשמים הנתפסים נוהגים בפסילה מובאים "אחר כבוד" אל אולמות המשפט לדיון במעצרם, כבולים בידיהם וברגליהם בשלשלאות, והמדיניות הנוהגת כיום היא לשלוח אותם למעצר בפועל, לעיתים עד תום ההליכים ובמקרים מסוימים למעצרי בית עם איזוק אלקטרוני.

 

הפסיקה הענפה והרחבה בעבירות כגון דא קבעה רף ענישה מחמיר עם נאשמים שהחוק אינו נר לרגלם וכיום הענישה המקובלת היא מאסרים ממושכים בפועל, יחד עם פסילות ארוכות, פסילות על תנאי, מאסרים על תנאי וקנסות כבדים.

 

עליכם לזכור כי המשטרה מפעילה מערך שלם לטיפול באכיפת העבירה של נהיגה בזמן פסילה. למשטרה יחידת מעקב הפועלת לצד מערך מודיעיני, אשר עוקבת ומתעדת נהגים שנפסלו מלנהוג. ברגע שנהגים אלו עולים על ההגה, ניידת סמויה עשויה לעלות על עקבותיהם ולעצור אותם לאלתר.
 


 

להלן סעיף החוק הרלוונטי: סעיף 67 לפקודת התעבורה קובע כדלקמן:
 

"מי שהודע לו שנפסל מקבל או מהחזיק רשיון נהיגה, וכל עוד הפסילה בתקפה הוא נוהג ברכב שנהיגתו אסורה בלי רישיון לפי פקודה זו, או מי שנוהג בניגוד לתנאים שנוספו ברשיונו כל עוד הם בתקפם, או מי שהודע לו כי נפסל מהחזיק ברשיון רכב וכל עוד הפסילה בתקפה הוא משתמש באותו רכב או מרשה להשתמש בו, או מי שנהג או הרשה לאחר לנהוג ברכב בניגוד להודעת איסור שימוש או צו איסור שימוש, דינו - מאסר שלוש שנים או קנס מאה אלף לירות, או שני הענשים כאחד".

Go to top