צור קשר עם עורך דין תעבורה במיידי לייעוץ ראשוני

See other templatesSee other templates

תאונות דרכים 

מספיקה שניה אחת של חוסר שימת לב וזהו! בום, טראח מה קרה? תאונה.
מאות תאונות דרכים מתרחשות בכבישי ארצנו מידי יום. זו הסטטיסטיקה לצערנו.

ברוב המכריע של המקרים מדובר בתאונות מסוג נזק בלבד או נ"ב (כך הן מכונות בפי בתי המשפט לתעבורה), מדובר בתאונות הנגרמות לרוב בשל אי שמירת מרחק, נהיגה בקלות ראש, סטיה מנתיב נסיעה, אי ציות לתמרורים או רמזורים ועוד.

בתאונות אלו – כשמן כן הן, אין פגיעה בנפש והאנשים המעורבים בתאונה יצאו ללא פגע ורק כלי הרכב המעורבים ניזוקו ברמה כזו או אחרת.
במרבית המקרים, הנהגים המעורבים מחליפים פרטי ביטוח ביניהם ועוזבים את מקום התאונה איש איש לדרכו.

החוק מחייב אדם למסור פרטים מקום בו הוא היה מעורב בתאונה.

המלצתי במקרים כאלו היא אחת, להוציא מכשיר סלולארי ולהתחיל לצלם את התאונה, ומכמה זויות.
הסיבה לכך נעוצה בעובדה שישנן גרסאות שונות של המעורבים בתאונה וכל אחד מנסה להטיל את האחריות על השני ובאין משטרה במקום, יהיה קשה עד מאוד להוכיח טענות בשלב הדיונים בבית המשפט, אולם במידה וישנן תמונות, ניתן להפוך את הקערה על פיה ולעיתים אף לבטל אישומים לחלוטין!

עשרות אלפי כתבי אישום מוגשים מידי שנה בעבירות מן הסוג הזה, הענישה אינה סלחנית ופסילות רישיון מוטלות מידי יום.
בתיקי תאונה חשוב מאוד להגיע לבית המשפט בליווי עורך דין המתמחה בדיני התעבורה, עורך דין מומחה יכול להיות ההבדל בין פסילת רישיון ארוכה לבין ביטול האישום.

במקרים חמורים יותר בהם נפצע אדם בעקבות התאונה, אז כבר מגיעה משטרה ובוחן תנועה למקום. הבוחן מיד מתחיל בתחקור עדים (במידה ויש), מתחיל לסמן, למדוד, לצלם ולהכין תרשים של התרחשות התאונה.
על סמך קביעותיו של בוחן התנועה, מוזמן הנהג שנחשד כאחראי לגרימת התאונה לשימוע בפני קצין משטרה ואז ולרוב רישיון הנהיגה נפסל מנהלית לתקופה של בין 60-90 ימים!

לאחר תאונה מומלץ מיד ליצור קשר עם עורך דין לצורך פניה לבית המשפט וביטול הפסילה המנהלית שבמרבית המקרים אכן מתבטלת!

כאשר מוגשים כתבי אישום בעבירות שיש בהן גרימת חבלה או גרימת חברה חמורה, אזי רף הענישה עולה בהתאם ולעיתים קרובות עותרת התביעה המשטרתית גם לעונשים של מאסר בפועל בנוסף לקנסות גבוהים ופסילה בפועל ממושכת.

בתיקים אלו, חשיבות ייצוג עורך דין שמתמחה בדיני התעבורה חשובה שבעתיים. הן בשל האישום החמור והן בשל הסכנה שבענישה הקשה.

נקודה אחרונה לסיום, לקוחות רבים שואלים אותי לגבי עורך דין שמגיע להם מחברת הביטוח במסגרת הפוליסה. על כך אני משיב בקצרה, כשיש שבר ברגל, ניגשים לאורטופד מומחה ולא לרופא משפחה!!

Go to top